Dlaczego internetowa telewizja się dla klasycznej telewizji konkurencją?

Telewizja klasyczna jeszcze cały czas się trzyma bardzo mocno na telewizyjnym oraz medialnym rynku w ogóle, ale się nie da nie zauważyć, że z roku na rok coraz to więcej osób z tego sposobu czerpania rozrywki rezygnuje na rzecz telewizji jaką jest telewizja przez internet.

Można bardzo często usłyszeć o tym, że czekania na telewizyjne programy nie przystaje kompletnie do dzisiejszego świata, nie można także oglądać tego, co się chce, ponieważ telewizyjne programy są pokazywane w pakietach, a nie chce się całego pakietu kupować oraz do tego programy w telewizji nie są za bardzo interesujące. Problem dotyczy szczególnie filmów, ponieważ na produkcje ciekawe czekać trzeba wiele miesięcy zanim się pojawią na ekranach naszych telewizorów. Telewizja przez internet radzi sobie całkiem dobrze ze sporą częścią problemów tego typu.

A dlaczego internetowa telewizja się staje konkurencją realną dla klasycznej telewizji? W dużej mierze jest to związane z tym, że telewizja internetowa oferuje o wiele szerszy wybór programów, w tym także pozycje z całkiem innych krajów, co oznacza, że można łatwo podszkolić się z obcych języków oraz także poznać troszkę świata. W telewizji normalnej z danego kraju nie pokazuje się w żadnym wypadku wycina rzeczywistości, który jest przeznaczony dla turystów, ale świt tak naprawdę pokazuje tak, jak jest on realnie widziany przez wszystkie osoby, które mieszkają w tym miejscu właśnie.