Kontroluj prędkość swojego internetu

Każdy z nas podpisując umowę z operatorem, który będzie zajmował się w przyszłości dostawą internetu naszego domu otrzymuje umowę zgodnie, z którą przysługuje nam pewna prędkość łącza. Prędkość naszego łącza rzecz jasna będzie zależna od wielu czynników. Głównym z nich jest sprzęt, na którym będziemy korzystali z internetu i okoliczności. Łącząc się z siecią w sposób bezprzewodowy, musimy znaleźć się w odpowiedniej odległości od sygnału, który będzie wysyłał nasz transmiter w postaci modemu internetowego.

Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za prędkość łącza jest jednak umowa, którą zwiążemy się z dostawcą. W zależności od kwoty, którą przeznaczamy na nasz internet możemy zakupić szybsze lub wolniejsze łącze. Co, jeżeli jednak nie wiemy o tym, jaka prędkość internetu nam przysługuje i nie mamy dostępu do umowy, na której jest zawarta taka informacja? Możemy rozwiązać ten kłopot w niezwykle prosty sposób. Wystarczy wejść na platformę Speedtest net.

Powyższa strona internetowa nie wymaga od nas żadnego konta, zalogowania lub zapłaty. Wszystko jest dostępne za pośrednictwem kilku kliknięć myszką i całkowicie za darmo. Speedtest net połączy się z lokalizacją naszego internetu i miejsca, w którym aktualnie znajduje się nasz modem sieciowy. Dzięki temu Speedtest net wykaże, kto jest naszym dostawcą internetu, jaką prędkość posiadamy oraz jak wysoka jest nasza prędkość wysyłania, czyli tak zwanego uploadu, który odpowiada za ilość danych wysyłanych na sekundę od naszego komputera lub telefonu wprost do sieci.